Dřevitá vlna

Jak funguje dřevitá vlna

Při zaplnění spacího prostoru psí boudy načechranou podestýlkou si v ní pes udělá před spaním zcela instinktivně jakési "hnizdo", které funguje podobně jako pro nás peřina či spacák. Izoluje od chladu a udržuje vytvořené teplo u těla psa.

 

Co je dřevitá vlna?

Dřevitá vlna se vyrábí hoblováním špalíků měkkého dřeva bez přídavku jakékoliv chemie. Jedná se tedy o čistě přírodní produkt. Primárně se používá jako ochrana křehkého zboží při přepravě.

 

Proč do boudy dřevitou vlnu?

Při použití textilií (pelechy, matrace, koberce, deky) ve venkovním prostředí (v boudě) dochází při změnách teplot způsobených pobytem psa v boudě k akumulaci vlhkosti a následné absorpci této vlhkosti textiliemi. Ty poté psa spíše chladí, místo aby jej hřály. Vlhkost je také vstupní branou pro plísně a jiné mikroorganismy, které mohou psovi dále znepříjemňovat život. Naproti tomu dřevitá vlna má schopnost vlhkost odvádět po vláknech pryč na vnější stranu, kde prosychá a kolem psa se vytváří suchý, tepelně komfortní prostor. Navíc pokud pes při nepříznivém počasí zmokne, dřevitá vlna má schopnost jej vysušit.

 

Jaké jsou výhody dřevité vlny oproti slámě či senu?

Dříve se také doporučovala jako podestýlka sláma nebo seno, které mají podobné tepelně izolační vlastnosti jako dřevitá vlna, ovšem dříve se slehnou a rozpadají a jsou také více prašné, na což někteří psi regují podrážděnou oční rohovkou a výtoky z očí. Také některým majitelům alergikům dělala manipulace se slaměnou podestýlkou problémy. Po odzkoušení dřevité vlny ji mohu doporučit i pro alergiky, při primárním použití a manipulaci je čistá a bez prachu.

 

dřevitá vlna

Vlna

Proč do boudy dřevitou vlnu?

Při použití textilií (pelechy, matrace, koberce, deky) ve venkovním prostředí (v boudě) dochází při změnách teplot způsobených pobytem psa v boudě k akumulaci vlhkosti a následné absorpci této vlhkosti textiliemi. Ty poté psa spíše chladí, místo aby jej hřály.

další informace>>

Vlna

Jak lze dřevitou vlnu objednat?

Dřevitá vlna se dodává v papírových pytlích o objemu 50 litrů. Cena za 1 pytel je 150,-Kč. Pytle zasíláme po České republice dopravní službou PPL za 125,-Kč. Dřevitou vlnu si také můžete osobně vyzvednout v chovatelských potřebách v Líbeznicích u Prahy či v psím hotelu v Luníkově.

objednat>>

Vlna

Co říkají o dřevité vlně chovatelé?

Dříve jsme pro naše 3 psy používali do boudy seno a staré matrace. Stále jsme však řešili kožní problémy, neboť psům se vytvářely zvláště v zimě zapařeniny. Od té doby co používáme dřevitou vlnu jsou v pohodě a my také. Mohu jen doporučit.

Jarka S.

další názory>>

Radka Koubíčková, Luníkov, 27321 Hobšovice, okr. Kladno, r.koubickova@seznam.cz

Objednávat můžete také na telefonech

777 140 141 nebo 777 140 116